چرا ایمیل مارکتینگ؟

19
خرداد
چرا ایمیل مارکتینگ؟

چرا ایمیل مارکتینگ؟

چرا ایمیل مارکتینگ؟
روشی ارزان و پربازده که اخیرا شرکتهای زیادی به این شیوه تبلیغات آنلاین روی آورده اند. روش کار به این صورت است که یک طرح ایمیل تبلیغاتی جذاب (خبرنامه) توسط صاحبان کسب و کار و یا بخش مارکتینگ شرکت به یکباره در اختیار تعداد زیادی مخاطب قرار می گیرد.
نتایج مطلوب زمانی حاصل می شود که مخاطبان افرادی باشند که دقیقا به آن سرویس تبلیغ شده نیاز و یا علاقه داشته باشند. اینجاست که تخصص گروه ایمیل مارکتینگ به یاری صاحبان کسب و کار خواهد آمد و یک ایمیل ساده، به یک ایمیل تبلیغاتی هدفمند تبدیل خواهد شد.
ایمیل مارکتینگ روشی موثر برای افراد/شرکتهایی است که وب سایت دارند. به این دلیل که با خواندن ایمیل تبلیغاتی، مخاطب به راحتی می تواند از طریق لینک متصل به خبرنامه از وب سایت شما دیدن کند و اطلاعات بیشتری بدست آورد.
 
مراحل کار ایمیل مارکتینگ چگونه است؟
مهمترین ابزار برای انجام ایمیل مارکتینگ، در اختیار داشتن آدرسهای ایمیل معتبر می باشد. بانک ایمیل را می توان از شرکتهایی که کارشان جمع آوری و فروش آدرس ایمیل به صاحبان کسب و کار است تهیه کرد. باید در نظر داشت که می توان بانکهای طبقه بندی شده همراه با اطلاعات مخاطبان را تهیه کرد. به عنوان مثال بانک ایمیل دانشجویان ... که با اختیار داشتن آن می توان با ارسال خبرنامه های مرتبط آموزشی (تبلیغ آموزشگاه و ...) به نتایج مطلوبی دست یافت. ایمیلهای طبقه بندی نشده ارزشمند نیستند، به این دلیل که مثلا برای فروش محصولی به مدیران شرکتها، ارسال ایمیل به مخاطبان عمومی بازدهی بالایی را در به دنبال نخواهد داشت چون مسلما درصد کمی از آن ایمیلها، متعلق به مدیران شرکتهاست.
همچنین می توان به صورت دستی اقدام به جمع آوری آدرسهای ایمیل کرد. به این صورت که اگر وبسایت دارید می توانید با استفاده از یک فرم ثبت نام، اطلاعات بازدید کنندگان را بدست آورید و لیست معتبری از آن ها تهیه کنید. به همین دلیل است که خیلی از شرکتهای صاحب نام، در ازای عضویت رایگان بازدید کنندگان در وب سایتشان، محصول یا اطلاعات مفیدی را به آن ها ارائه می دهند. یک کار ساده ولی ارزشمند که با در دست داشتن لیستی از مشخصات علاقه مندان، جذب مشتری از طریق تبلیغات آنلاین را به دنبال خواهد داشت.
ارسال ایمیل تبلیغاتی
این کار توسط نرم افزارهای زیادی امکان پذیر است که ادعا دارند در مدت کمی قادر به ارسال چندین هزار ایمیل هستند. این نرم افزارها به دو صورت کار می کنند:
خودشان سرور smtp دارند و قادر به ارسال مستقیم ایمیل هستند که تقریبا استفاده از این شیوه غیر ممکن شده است چون سرویسهای مشهوری مثل یاهو و جی میل، قبل از دریافت ایمیل، به کنترل آدرس آی پی آن می پردازند و اگر تشخیص دهند که ارسال از سوی سرور معتبری ارسال نبوده، آنرا دریافت نمی کنند و یا اسپم تشخیص می دهد و به اینباکس نمی رود. در صورت داشتن وب سایت و میل سرور هم به دلیل اعمال محدودیتها از سوی خدمات میزبانی، امکان دارد سرویس شما را غیر فعال کنند.
روش دوم بازاریابی ایمیلی است که توسط شرکت های که پنل ایمیل مارکتینگ دارند قویا به کسانی که در ابتدای کسب و کار هستند توصیه می گردد. باید در نظر داشت که شرکتی را انتخاب کنید که برای تبلیغات آنلاین خود سرویس تضمین شده همراه با گزارشات ارائه دهد.
 
نظرها (78839)
نظر دادن


+98(21)88279239
info@marktingyar.com

آدرس دفترمرکزی : تهران ابتدای گیشا - بین خیابان
اول و سوم پلاک 34 واحد 6

Close